Mapa strony | Język: Polski (Polish)
Teraz jesteś na podstronie » Okazje » Aktualności  

KanRo Ltd Sp. z o.o.
ul. Szosa Knyszyńska 89
15-690 Białystok/Fasty

GPS:  N 53 10.429  E 23 02.058

Tel.: (85) 749 51 55
Fax: +48 (85) 653 77 94
e-mail: kanro@kanro.pl

Handel: (85) 671 18 88
Księgowość: (85) 671 18 90
Serwis maszyn: (85) 671 19 40
Awarie kanalizacji: (85) 749 51 57

Dane firmy:

KRS 0000120989 
Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy KRS

NIP 542-020-11-04

REGON 050507906

Nr konta
27 8099 0004 0013 4082 2000 0010
Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy
w Zabłudowie Oddział w Białymstoku
ul. Gen. Wł. Andersa 5
15-124 Białystok

Promocje:
Maszyny używane:
Aktualności:

Aktualności

100 lat istnienia firmy KAISER AG 
- od roku 1913 po dzień dzisiejszy

 

Firma Kaiser obchodzi w 2013 okrągły jubileusz 100 lat istnienia. Z okazji jubileuszu życzymy Zarządowi firmy oraz wszystkim pracownikom samych sukcesów, wielu nowych osiągnięć w zakresie rozwoju i sprzedaży swoich produktów.  Poniżej przedstawiamy krótki rys historyczny.

W roku 1913 Josef Kaiser senior wkopał kamień węgielny pod dzisiejsze zakłady Kaiser AG. W tym czasie powstała mała fabryka tekstylna - przędzalnia i tkalnia. Fabryka zatrudniała 7 pracowników.

Po unii celnej ze Szwajcarią w roku 1925 fabryka upadła i na jej miejscu powstał mały warsztat mechaniczny. Josef Kaiser otrzymał od władz Księstwa Lichtenstein koncesję na "produkcję automobili". I tak została zapoczątkowana produkcja pojazdów. W tym czasie rozpoczęto produkcję traktorów z silnikami na gaz drzewny. Równocześnie dokonywano napraw samochodów osobowych.

W 1945 r. Josef Kaiser junior - syn założyciela firmy przejął przedsiębiorstwo. Rozpoczął się okres handlu samochodami użytkowymi i maszynami budowlanymi.

Z biegiem lat firma rozwinęła się do największej w rejonie firmy naprawczej samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych.

Następnie rozpoczęto produkcję własnych przyczep ciężarowych o ciężarze całkowitym do 40 t, a także otwarto oficjalne przedstawicielstwo fabryki traktorów Bührer i rozrzutników obornika Steib.

Od początku działalności firma Kaiser wierna była idei: stałe rozszerzanie produkcji i handlu w różnych dziedzinach.

Produkcja zbiorników ciśnieniowych i podciśnieniowych rozpoczęła się w 1957 r. Produkcja zbiorników na gnojówkę spotkała się z dużym zainteresowaniem w sektorze rolnictwa. Dzięki licznym zamówieniom na ten produkt przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło. Firma Kaiser wykorzystała koniunkturę i w roku 1963 wyprodukowała pierwszy samochód ssący Kaiser. Następnie powstał samochód Kaiser Combi, produkowany przez wiele następnych lat w różnych wersjach.

W następnych latach opracowano i wdrożono do produkcji specjalne urządzenie do odsysania oleju z powierzchni zbiorników wodnych. Są tu urządzenia przenośne, łatwe w transporcie. Obok olejów także inne substancje mogą być zasysane z powierzchni wody.

Rewolucję na rynku maszyn budowlanych wywołała hydrauliczna koparka krocząca Kaiser. Koparka hydrauliczna, zaprezentowana po raz pierwszy w 1965 r., może poruszać się w każdym, nawet najtrudniejszym terenie, wszędzie tam gdzie nie dostaną się maszyny innych producentów.

Od roku 1979 koparka krocząca Kaiser posiada również napęd jezdny. Dzięki hydraulicznemu napędowi układu jezdnego możliwości użytkowe wzrosły jeszcze bardziej.

W 1984 r. powstał pierwszy samochód ssąco-płuczący z odzyskiem wody. Zanieczyszczona woda jest wysysana, oczyszczana i ponownie wprowadzana do kanału. Dzięki systemowi recyklingu wody samochód Kaiser może pracować przez długi okres czasu bez konieczności wykorzystywania kosztownej wody czystej.

Lata 90-te przyniosły kolejne nowości w zakładach Kaisera. Zaprojektowany został najnowszy pojazd szynowo-kołowy. Ten pojazd mogący poruszać się zarówno po torach kolejowych jak i drogach kołowych może być wyposażony w różnorodne nadbudowy do różnych prac. Może być stosowany jako pojazd ratowniczy w przypadku klęsk żywiołowych lub jako pojazd do układania i naprawy trakcji szynowej etc.. Powstał również samochód Hurricane, przy użyciu którego wysysanie na sucho substancji mokrych i materiałów suchych nie sprawia problemu.

Nowa generacja pojazdów komunalnych oraz koparek Kaiser prezentowana jest na różnorodnych wystawach światowych. Ścisła współpraca z klientami powoduje optymalne dostosowanie produktów Kaisera do specyficznych potrzeb rynku. Nie bez znaczenia jest fakt, że 95 % części, zespołów i podzespołów (przemienniki ciśnienia, pompy próżniowe, zbiorniki, itp.) wykorzystywanych w produkcji pojazdów komunalnych firma Kaiser wykonuje we własnych zakładach produkcyjnych. Zapewnia to produkowanym pojazdom bardzo wysoką jakość.

To tym firma Kaiser ugruntowała swoją wiodącą pozycję w dziedzinie produkcji pojazdów specjalnych. Dziś zakłady Kaisera produkują rocznie ok. 100 pojazdów ssąco-płuczących, z czego 90 % stanowią pojazdy z systemem odzysku wody. Od początku swego istnienia wprowadziła ona na rynek ok. 2000 samochodów tego typu. Samochody firmy Kaiser przeznaczone są do pracy w najcięższych warunkach i dlatego opanowała ona ok. 70 % rynku (pojazdy ssąco-płuczące z odzyskiem wody) na terenie dawnego NRD, na terenie Czech oraz na runku polskim.

Najnowsze osiągnięcia i rozwiązania techniczne wykorzystywane są we wszystkich produktach Kaisera, które dostosowywane są do stale rosnących wymagań współczesnego rynku. W chwili obecnej Kaiser posiada w swojej ofercie następujące typy pojazdów komunalnych:

  • CityCycler oraz CityCleaner
  • Eco-Combi I, Eco-Combi II i Eco 3.0 (premiera w 2013 r.)
  • Aquastar II
  • Twister
  • Hurricane oraz Guliver

oraz 3 typy koparek kroczących: S1, S2 i S3.

Firma Kaiser jest przedsiębiorstwem rodzinnym, zatrudniającym dziś ok. 250 osób. Posiada ona obecnie obok zakładu w Liechtensteinie 3 oddziały: w Austrii, na Słowacji oraz w Finlandii.  Reprezentowana jest na wszystkich ważniejszych rynkach światowych. Wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim jest KanRo Ltd Sp. z o.o. w Fastach k. Białegostoku.

Wyślij zapytanie Wygeneruj PDF Wydrukuj tę stronę