Mapa strony | Język: Polski (Polish)
Teraz jesteś na podstronie » Naprawy bezwykopowe  
Promocje:
Maszyny używane:
Aktualności:

Punktowe naprawy kanałów metodą bezwykopową

Technologia punktowej renowacji bezwykopowej jest tanią, szybką i skuteczną metodą napraw kanałów. Stosujemy ją z powodzeniem w przypadku wystąpienia:

  • pęknięć kanału
  • ubytku fragmentów kanału
  • infiltracji wody gruntowej do kanału
  • przerostów korzeniowych
  • rozsunięcia elementów kanału
  • wywinięcia uszczelki do wnętrza kanału

Krótki opis technologii:

Renowacja – naprawa punktowa jest wykonywana za pomocą urządzenia zwanego packerem, którego dobór wielkości uwarunkowany jest długością uszkodzenia i średnicą elementu w którym nastąpiło uszkodzenie.

Przed przystąpieniem do renowacji płaszcz gumowy pakera zostaje owinięty folią polietylenową. Przycięta zgodnie z przeprowadzonymi obliczeniami mata  szklana zostaje zaimpregnowana płynną żywicą, (o ustawionym odpowiednio czasie wiązania), owinięta na płaszczu packera i wprowadzona do uprzednio wyczyszczonej urządzeniem ssąco-płuczącym sieci przez studzienkę kanalizacyjną.

Packer zostaje umieszczony na wysokości powstałego uszkodzenia (wcześniej zlokalizowanego za pomocą kamery do inspekcji TV kanalizacji). Doprowadzając sprężone powietrze uzyskuje się zwiększenie średnicy pakera i dociśnięcie nawiniętej na nim maty do ścianek przewodu. Brzegi maty na początku i końcu naprawionego odcinka przylegają ściśle do jego ścianki tworząc łagodne przejścia od ścianki remontowanego przewodu do utwardzonej wykładziny. Po utwardzeniu matotkaniny, powietrze zostaje wypuszczone, a samo urządzenie wyciągnięte na zewnątrz rury.

Po wykonaniu badań kontrolnych - oceny stanu powierzchni wewnętrznej przewodu przy użyciu kamery - przewód jest gotowy do eksploatacji.

Wyślij zapytanie Wygeneruj PDF Wydrukuj tę stronę